Coaching w analizie

Jarosław Łojewski

Myśl przewodnia

W trakcie warsztaty zaprezentuję zastosowanie podejścia coachingowego w pracy analityka biznesowego. Skupimy się przede wszystkim na relacjach z biznesem oraz na rozwoju skuteczności zespołu projektowego. Na warsztatach poznacie teorię – na bazie skutecznych “patternów coachingowych” oraz praktykę, na podstawie sesji demonstracyjnej oraz wspólnie przeprowadzonych ćwiczeń.

Uczestników proszę o przyjście z pomysłami rzeczywistych na tematów, którymi zajmujemy się na spotkaniu.

Opis
  1. Czym różni się coaching od kołczingu i dlaczego nie “każdy śpiewać może”
  2. Podejście coachingowe w pracy analityka biznesowego – model oraz ćwiczenia w grupie
  3. Action Learning dla zespołów projektowych – praktyczna metoda wspólnego działania w projektach i rozwoju skuteczności zawodowej
Grupa docelowa

analitycy biznesowi, menedżerowie zespołów IT, menedżerowie projektów, liderzy

5 wniosków dla uczestników
  1. Coaching nie jest doradztwem, ale wsparciem w znalezieniu własnego sposobu osiągania celów
  2. Coaching to metoda wsparcia i rozwoju osób i zespołów
  3. Podejście coachingowe pozwala na efektywną współpracę w zespołach projektowych
  4. Efektywny coaching bazuje na sprawdzonych modelach i narzędziach
  5. Podejście coachingowe wymaga praktyki – nie bójcie się próbować
Prelegent

Jarosław Łojewski

Posiadacz akredytacji International Coach Federation na poziomie ACC (Associated Certified Coach). Certyfikowany coach biznesowy pracujący zgodnie z metodologią CoachWiseTM i standardami International Coach Federation. Absolwent szkoleń CoachWise Coaching EssentialsTM, CoachWise Coaching EquippedTM oraz Group CoachWise Coaching EssentialsTM.

Posiadacz certyfikatów ITIL Foundation Certificate in IT Service Management, PRINCE2 Foundation Certificate, PRINCE2 Practitioner Certificate, PRINCE2 Approved Trainer, Lean IT Foundation, “The Challenge of Egypt – Project Management – approved trainer”. Praktyk Lean Management, Business Model Canvas, Personal Model Canvas, Action Learning.

W branży IT od prawie 30 lat. Był właścicielem kilku firm produkujących oprogramowanie oraz gry komputerowe. W ciągu 17 lat pracy w międzynarodowej korporacji finansowej brał udział w analizie i uruchamianiu ok. 700 projektów. Od 11 lat pomaga tworzyć i usprawniać komunikację oraz procesy w zespołach IT i biznesowych. Od 2010 roku jako coach przepracował ponad 500 godzin na sesjach indywidualnych i zespołowych. W latach 2015-2017 zorganizował lup poprowadził 28 spotkań FuckUp Nights.

Jako coach wspiera managerów różnych szczebli pracujący w korporacjach, młodych i doświadczonych przedsiębiorców. Pracuje z zespołami korporacyjnymi, startupowymi i SME. Specjalizuje się w procesach coachingowych wspierających (dla osób i zespołów) rozwój efektywności, komunikację i współpracę, tworzenie i ulepszanie produktów i procesów biznesowych, przełamywanie barier i pokonywanie ograniczających przekonań. W ramach coachingu przygotowuje nie tylko do osiągania sukcesów, ale również do radzenia sobie z problemami i przeszkodami, które stają na drodze, w ich przepracowaniu, wyciąganiu nauk z doświadczeń i ich wykorzystaniu do realizacji stawianych celów.