Hans van Loenhoud

Wiceprzewodniczący IREB, trener/ trener/konsultant w Taraxacum

Hans van Loenhoud ukończył biologię i realizował badania ekologiczne na Uniwersytecie Amsterdamskim.

W 1980 roku przestawił się na informatykę i rozpoczął karierę programisty Cobola. Przez ponad 10 lat był zaangażowany w projekty rozwojowe dla klientów z branży finansowej, przemysłowej i rządowej. Później specjalizował się w doradztwie w zakresie danych, informacji i zarządzania jakością.

Około roku 2000 Hans wkroczył na rynek testowania oprogramowania i pracował jako kierownik testów w różnych projektach rozwojowych. Podczas pracy jako tester interesował się inżynierią wymagań, ponieważ jest przekonany, że dobre wymagania są warunkiem wstępnym profesjonalnego testowania.

Obecnie w swojej firmie doradczej Taraxacum, działa jako trener/coach w zakresie analizy biznesowej, inżynierii wymagań i kursów testowania oprogramowania. Regularnie występował na różnych konferencjach międzynarodowych poświęconych tym zagadnieniom.

Hans jest wiceprzewodniczącym Komitetu Wykonawczego Międzynarodowej Rady Inżynierii Wymagań (IREB) i jednym ze współzałożycieli 7skills.org. Uczestniczy w przeglądzie programu IREB dotyczącego zaawansowanej edukacji na poziomie zaawansowanym oraz w opracowaniu modelu umiejętności miękkich 7skills.org.